“Жайворонки” – забуте свято. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

У народі 22 березня, коли вшановують Сорока Святих, ще називають святом “Жайворонка”. Як вважали наші предки, цього дня із вирію повертаються сорок птахів, а найпершими – жайворонки. Птаха з давніх давен вважали вісником весни, тепла та радощі, тому в цей день господині завжди випікали булочки у формі жайворонків, намагаючись прискорити повернення перелітних птахів до рідного краю.

Наші маленькі учні також долучилися до цього свята. До нашого клубу завітала маленька синичка, яка самотужки не могла розбудити весну,

тому звернулась за допомогою до нас покликати із вирію її вірного друга – жайворонка. Але спочатку нам довелося знайти і розбудити сонечко:

Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко,
На весняні квіточки,
На маленькі діточки.
Там вони граються,
Тебе дожидаються.

А коли вже сонечко визирнуло з за хмарини – дітки своїми тоненькими голосочками дружньо закликали до наших земель пташок, щоб вони принесли до рідного краю Весну і красу:

Птахів закликаю
Із теплого краю:
Летіть, соловейки,
На нашу земельку!
Летіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки!

І незабаром навкруги розлився веселий та дзвінкий спів жайворонка. Дітки радісно щебетали, отримавши своїх “жайворонків” із тіста, а лагідне сонечко тим часом весело всміхалось, зазираючи у наші віконця.