Захоплююче ліплення. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Доброго настрою, дорогі гості!
Раді вітати вас на корисному обіді у Плекальні! Найкорисніші та найсмачніші страви щоразу стають ще кращими, адже вашими очікуваннями, відгуками та подяками інфокухарі Плекальні перетворюються на справжніх чарівників.

Торкатись, жмакати, тиснути, тягнути, гладити, формувати, фантазувати та втілювати – все це не просто можливості, а ще й потреби малюка, задоволення, яке викликає не абияку радість. Дуже просто подарувати таке щастя дитині. Іноді буває достатньо шматочку тканини для розтягування або зав’язування чи папірця для зминання або розривання. Звичайно, можна робити ці справи більш привабливими та розвиваючими. Саме для цього і працюють інфоексперти Плекальні. Сьогодні ми приготували для вас декілька пропозицій щодо дитячої ліпки.

Самим природнім з усіх видів ліплення, мабуть, можна вважати роботу з глиною. Вона сама по собі корисна, навіть для шкіри, не кажучи вже про те, що з давніх давен людина інтуїтивно користується глиною у побуті та творчості. З глини будувались хати, робився посуд, іграшки та навіть ритуальні фігури. Дітям дуже подобається льопатися в суміші глини та води. Можливо, переживається взаємодія із стихіями текучості та структурованості. Трішечки ускладнити створення саме естетичних творів може деяка неслухняність глини. Вона любить плавність та повільність у рухах, більшу чуттєвість та здатність повторювати багато разів схожі натискання. Готові фігурки можна ще й розмальовувати фарбами.

Щодо більш слухняних матеріалів, то варто звернутися до більш сучасних виробів. Наприклад, дитячий пластилін, добре піддається формуванню. Для більшої радості дітлахів, зазвичай він має багату палітру яскравих кольорів. Можна не просто виліплювати різні форми, а ще й малювати на папері, наносячи стекою (спеціальним ножем для пластиліну) масу безпосередньо на папір або дощечку для пластиліну. Бажано спостерігати за маленькими майстрами, щоб їм не захотілося спробувати пластилін на смак. Готовими фігурками можна не просто милуватись, а ще й переліплювати безліч разів. Якщо захочеться закріпити форму фігурки, можна використовувати спеціальний пластик, який потім обробляється термічно.
Хочеться нагадати про такий чудовий матеріал, як солоне тісто. З нього можна зробити не тільки справжні шедеври мистецтва, але й, наприклад, тістечка або ще щось смачненьке для ляльок. А якщо потім підсушити наші вироби і розфарбувати, то ними можна буде гратися довгий час.
Так, страви смачні і важкуваті. Вже з’явилась готовність переходити до десерту. Для найсмачнішого, інфокухарі Плекальні приберегли шедевр від народної майстрині, викладача образотворчого мистецтва Плекальні, Лариси Юріївни Димніч. Для цього підготовлений навіть відео матеріал, то ж ласкаво просимо за посиланням:

Бажаємо Вам веселощів, радості від творчості та створення нових шедеврів мистецтва! Пишіть нам про свої враження. Знаючи про ваші побажання, ми ще краще готуємо майбутні випуски. Дякуємо вам за підтримку, лайки та перепости. Нам неймовірно приємно, що вам подобається.
До нових зустрічей!