Чим розважити дитину в дорозі. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Літо – це час подорожей. Але, щоб дорога принесла задоволення вам та діткам, потрібна ретельна підготовка. Автомобіль, літак, поїзд… Маленькім мандрівникам не дуже подобається сидіти на одному місці. Чим розважити малюків?

 • Невеличкі іграшки та пальчикові ляльки. З пальчиковими ляльками можна розіграти яку-небудь казкову виставу. Тим більш, що зараз з’явились набори Пальчиковий театр Перо з героями сучасних мультфільмів.

А з невеличкими іграшками малюк сам або з вами зможе пограти в якусь сюжетну гру. Маленькі ляльки та автівки теж будуть доречні.

 • Аудіоказки та пісеньки. Підібрати плейлист можна теж по-різному. Наприклад, один з казками або з радіовиставами, які малюк буде слухати, а ще один з його улюбленими піснями, які ви можете співати разом. Якщо дитина займається іноземними мовами, то можна підібрати веселі пісеньки тими мовами, які він вивчає. Трішечки про аудіоказки можна подивитись на нашому сайті: Подорож у часі.
 • Читання та переглядання книг. Яка б цікава не була аудіо казка, вона не замінить живе читання. Окрім книжок, які ви будете читати малюку візьміть із собою книжечки, в яких йому подобається переглядати малюнки.
 • Малювання. Папір, фломастери чи олівці, планшет для паперу з затискувачем. Для дівчат будуть цікавими альбоми з серії “Top Model” , в яких потрібно намалювати одяг для моделей, крім того можна скористатися трафаретами та наліпками.
 • Невеличкі іграшки та пальчикові ляльки. З пальчиковими ляльками можна розіграти яку-небудь казкову виставу. А з невеличкими іграшками малюк сам або з вами зможе пограти в якусь сюжетну гру. Маленькі ляльки та автівки теж будуть доречні.
 • Усні ігри. Такі ігри дуже допомагають в дорозі, а крім того ще й розвивають вашого малюка. Можна пограти в “Слова”, “Вам барыня прислала сто рублей…”, “Так-ні”, “Асоціації”.
 • Книги з наліпками. Вибір таких книг дуже великий та різноманітний. Це розвиваючи книги з завданнями, мозаїка з наліпок або серія “Суперналіпки” видавництва Махаон, яка перетворить наліпки на цікаву сюжетну гру. І дівчата, і хлопчики знайдуть для себе тему до вподоби.

Для найменших можна подивитись наліпки від KUMON

 • Дорожні книги та картки з завданнями. Великий вибір карток з цікавими завданнями у видавництва “Робінс”. Серія книг та карток “Возьми с собой в дорогу”.

Багаторазові двосторонні картки з маркером та безліч завдань (лабіринти, завдання на кмітливість, ігри….). Крім того гарні книжки в дорогу є в видавництві “Манн, Иванов, Фербер”., наприклад “Находилки” або “Нескучалка”. Також радимо подивитися два огляди на сайті цього видавництва, які присвячені дитячим книжкам в подорож. “Мы едем, едем, едем..10 книг для дороги и путешествий с детьми” та “12 книг-занятий для прогулок и путешествий”

 • Шнурівки для малюків. Допоможуть урізноманітнити час подорожі.
 • Аксесуари для рольових ігор. Маленький портативний паркінг для автівок, декілька атрибутів для гри в лікаря чи посуд, щоб нагодувати ляльок або улюбленців.
 • Настільні дорожні ігри. Для цього підійдуть будь-які ігри з картками, а також відомі ігри в дорожніх варіантах. Таких ігор велика кількість і заслуговує окремої розповіді. Тож незабаром ми обов’язково повернемось до теми настільних ігор, які можна взяти в подорож.
 • Головоломки. Ми вже розповідали про логічні ігри в публікації “Гра триває!” , деякі з них будуть доречні в дорозі.

Крім цього для діточок більш старшого віку можна порадити вавилонську вежу або класичну змійку.

Обрати головоломки на свій смак завжди можна в магазині головоломок “Кубік”

 • Дитячі журнали. Краще надати перевагу журналам розважального змісту – комікси, улюблені герої мультфільмів, захопливі завдання.

Якщо ви подорожуєте авто, то зручно буде поставити поряд з малюком сумку з іграми, іграшками та книжками, щоб він сам міг обирати, чим йому зайнятись. Бажано, щоб декілька іграшок були новими для малюка, тоді він довше буде цікавитися ними.

Гарно підібрані розваги допоможуть дитині легко та без нудьги перенести подорож. А ви при будь-якій можливості дайте можливість йому порухатись. Походіть з ним в поїзді або літаку, а якщо ви подорожуєте автівкою, то на зупинках було б гарно пограти з ним в якусь рухливу гру (квач, “йшов король по лісу..” тощо).

Щасливої вам дороги!