Великодні розваги. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.


ВЕЛИКДЕНЬ
На столі – духмяна паска,
А круг неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки!
Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдина:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні – весна.


П. Воронько

До Великодня залишилось лише кілька днів. Гадаємо, що меню на святковий стіл вже заплановано, обрано способи фарбування яєць та найсмачніші рецепти пасок, зроблені пасхальні листівки та поробки разом з малюками. Тож сьогодні, ми підібрали варіанти того, як можна весело провести це свято разом з дітьми.

І почнемо ми з гаївок.  Раніше водити їх довкола церкви ! Хочемо запропонувати вам гарні великодні гаївки з сайту “Дошколенок“. Їх виконували всі: парубки з дівчатами, хлопчики з дівчатками, ґазди з ґаздинями. Узявшись за руки, водять нескінченний танок і співають. Хочете насолодитись атмосферою стародавніх традиції, переходьте за посиланням:

А які ви знаєте ігри з крашанками? Ну, звичайно ж – цокатися. Але, насправді, ігор на Великдень значно більше. Одна, з найпопулярніших ігор в давні часи була – “Котися, писанко”, в якій котять свої писанки вниз з гори, чия писанка відкотиться якнайдалі.
А як цікаво , навіть, найменшим малюкам шукати заховані яйця! Збірка таких великодніх ігор та ще й з варіаціями на різний вік дітей знаходиться тут:

А якщо ви готові витратити трохи часу на приготування до розваг, тоді пропонуємо справжнісінькій великодній квест! Сайт “Урок ок” пропонує сценарій великодньої гри для початкових класів з елементами квесту, в якому є великодній кросворд, загадки, ігри. Але ви можете легко провести таку гру зі своєю дитиною.

А винагородою за вирішені загадки та завдання може бути, наприклад, ось таке різнобарвне та смачне яйце, яке зроблене з желе. Такий смаколик цікаво готувати разом з дітьми розповідає “gazeta.ua“. Яскравий десерт буде до вподоби і дорослим, і дітям. Можна зробити кожне окремого кольору або в одному яйці поєднати кілька.

Ну, і наостанок, враховуючи, що вихідні, які наближаються, досить довгі. А сидіти вдома, коли на вулиці така чудова погода зовсім не має бажання, тож можна відвідати великодній вуличний фестиваль “Твоя Пасха Fest , який відбудеться 28 квітня 2019 з 12:00 – 20:00 на Михайлівській площі. На гостей чекає концертна програма, театралізоване дійство, ярмарок, інтерактивна програма для дітей та дорослих.

Або 29 квітня – свято “Веснянки. Гаївки. Обливаний понеділок” в музеї “Пирогово”, яке буде проходити з 11-00. На вас чекає концерт дитячих фольклорних колективів , які виконують веснянки та познайомлять з дитячими забавками, присвяченими зустрічі весни.

Бажаємо гарних вам Великодніх свят та смачної паски ! До зустрічі у “Плекальні”.