Творча скарбничка з Ларисою Димніч. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

Нарешті настало благодатне літо! Береш дітей і гайда до лісу, на луки, на дачу! Скільки квітів! Яке розмаїття!

А давайте зберемо і засушимо гербарій! Навіщо?!
По-перше, це цікаво, по-друге, є нагода розповісти дітям цікавинки про рослини, а ще це можливість разом створити витвір мистецтва – ошибану. Ви ще не знаєте, що це?

Довідка:

«Оши» з японської засушена, «бана» – квітка. Ошибана – старовинний вид японського мистецтва, створення картин за допомогою засушених рослин.

І тут вже відкривається неймовірна можливість для творчості! Замість фарб – рослини! Засушити і використати можна будь-яку рослину: квітку фіалки, пелюстку лілеї, півонії, суцвіття кашки, шкірку банана, соломинку, листя конвалії, кукурудзяне пасмо, орхідею, суцвіття бузини, та просто звичайні листочки дерев. (роботи Тетяни Бердник з сайту “Флорістика”)


Ну, а якщо не терпиться чекати, доки рослини висохнуть, то можна просто викласти живими квітами будь-який сюжет.


Порада:

Сушити потрібно рослини у старій, товстій непотрібній книзі зі сторінками із пожовтілого, цупкого паперу, бо такий папір дуже гарно всмоктує вологу з рослини .

 

Зверху притиснути чимось важким і залишити в теплому місці (наприклад, на підвіконні) на два-три тижні. Клеїти можна ПВА, використовуючи пінцет. Зберігати висушений матеріал краще у картонних коробках, наприклад, з-під цукерок.

Творіть! Пробуйте! Експериментуйте!

Цією публікацією ми розпочинаємо знайомство з різними видами декоративно-прикладного мистецтва, слідкуйте за оновленнями.

Викладач:

Лариса Юріївна Димніч