Сьогодні в гостях будуть танці! КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Раді вітати на черговій обідній зустрічі у найкращій в світі інфоїдальні “У Плекальні”.

На сьогодні наші інфокухарі приготували особливу розповідь про один з найдавніших видів мистецтва – танок. Його давність виразно вказує на те, що це дуже природньо для людини висловлювати свої почуття через тіло. Так, ще перші люди за допомогою танцю виражали будь-яку зміну настрою, будь-який стан, навіть спогади чи сподівання, відношення до явищ або одне до одного. Давні люди за допомогою танцю відзначали усі значні події – дні народження, весілля, дорослішання юнаків. Були і сумні танці. Коли хотілося, щоб пішов дощ або стало прохолодніше також танцювалися ритуальні рухи.
Виходить з цього, що танок – це задоволення потреби душі у вираженні. Почуття воліють бути впізнаними навколишнім світом, оточуючими людьми. Хіба незрозумілий стан навіть тваринки, яка витанцьовує радісно, побачивши смачненький гостинчик, або, коли вона хоче сподобатися. Так рухи тіла показують справжнє відношення, або намір. І, навпаки, коли рухи тіла гармонійно співпадають з рухами емоцій, такі дії перетворюються на танок. Так і кажуть: “Так чекає/радіє/веселиться, аж танцює”.


Можна також впливати через танок на настрій. Так, завдяки відповідним рухам, темпу, якщо ще й під веселу музику, а ще й великою компанією, можна суттєво покращити стан. Психологи свідчать, що завдяки танцям можна розвивати здоров’я. Наприклад, діти, рухаючись, пізнають краще можливості свого тіла, досліджують взаємодію з простором. Хореографи називають танок поезією, малюнком, або музикою тіла.
Танцюють усі. Щодо складності, то базові рухи будь-якого танцю початково складаються з простих кроків, стрибків, розхитувань, чи ковзання. Може здатися, що не до лиця танцювати хлопчикам, але ж у будь-якій культурі є бойові танці, наприклад, Гопак.
Зазвичай, коли батьки організовують щось танцювальне для дітей, чи то свято, чи то навчання у танцкласах, це дуже покращує відносини з дітьми, та навіть можуть допомогти краще розуміти їх, та себе. Згадується власне дитинство, перші виступи перед справжньою публікою, бабусею, дідусем, татом, мамою, або навіть перед цілою групою. Ото був фурор!


Тут вже і перша страва засвоїлася. Час переходити до десерту. Будь ласочка! Раді нагадати, що одним з видів танцю є розповідь пластикою різних історій. Є навіть театри пластики. Краще побачити ніж прочитати.

А ми прощаємося з вами. Бажаємо щасливих танців, свят, та дружби! Пишіть про свій досвід у танцях, будемо раді спілкуванню. До наступного обіду!