Що читати дітям від 0 до 3 років. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Всі батьки мріють, щоб їх дитина була допитливою та прагнула до знань. Одним з кращих засобів розвитку в усі часи були книги, тому одним з головних завдань батьків є завдання навчити дитину любити книгу.

Читання розвиває світогляд малюка, його уяву, фантазію, пам’ять, словниковий запас, логічне та образне мислення, формує його читацький смак. Для найменших читачів важливо поєднання декількох складових : автор, ілюстрації, твір і формат. В ранньому віці перевагу надають фольклорним творам, народним казкам, віршам.

Непогані списки літератури, яка рекомендується для читання можна знайти в персональному блозі Л.Данілової “Живите сегодня”

та на сайті “Материнство”

Крім того, враховуючи велику кількість літератури, “Плекальня” хоче запропонувати книжки, які можуть сподобатись вашому малюку. Коли мова буде йти про російськомовні книги, ми будемо давати посилання на інтернет-магазин “Лабірінт”, в якому Ви можете переглянути ілюстрації та прочитати відгуки, а україномовні – посилання на інтернет-магазини, в яких можна купити книги.

Перша книжечка – це збірка українських фольклорних забавлянок, які можна читати малюкові з самого народження. Забавлянки підібрані під годування, купання, перші кроки малюка. Чудові ілюстрації, на яких зображені українські традиційні іграшки, предмети побуту, національні костюми різних регіонів України.

Книжечка російських забавлянок та пісеньок з ілюстраціями Юрія Васнецова. Взагалі, дуже радимо звернути увагу на книги, які оформлені цим майстром дитячої ілюстрації.

Ще одна невеличка книжечка для найменших читачів у віршиках з неймовірно насиченими веселими ілюстраціями.

Книжечка на картоні для найменших, яка містить чудові маленькі віршики майстра дитячої літератури Галини Малик з ілюстраціями молодої художниці Вікторії Намозової.

Веселий віршик від відомої української письменниці Наталі Забіли, за мотивами української народної приповідки .

Незвичайна книжечка від дитячого психолога Наталі Чуб з добрими казками та віршиками. Крім тог, в цій книжечці до багатьох творів підібрані цікаві ігри для малюків.

Чудова збірка від видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” віршів класичної та сучасної української поезії, а також майстерних перекладів популярних віршів зарубіжної класики.

Яскраво ілюстрована книга прекрасних віршів для найменших Анастасії Орлової. Деякі з них стануть у нагоді, щоб погратися чи, наприклад, вдягти малюка.

Ще одна збірка дивовижних дитячих віршиків. Тут і мишка-книголюбка, і “пухнаста” жабка, і приблудні коти, і їжачок, що розфарбовує гриби під мухомори, щоб врятувати їх від грибників, і прудконогі черепахи… А художник Марина Михайлошина розмалювала світ “баламутинок” чарівними акварелями.

Чудова збірка віршів Вадима Левіна в англійському стилі. Дуже гарні ілюстрації Спартака Калачова, ще можна пошукати з ілюстраціями Євгенія Антоненкова, теж дуже гарний варіант.

Наступна збірка віршів про природу класичних російських поетів. Вона дає змогу познайомити малюка з творчістю Пушкіна, Єсеніна, Некрасова, Буніна.

Казка від Джулії Дональдсон в перекладі Марини Бородницької. Переможець конкурсу BBC “Blue Reter Award” як найкраща ілюстрована книга 2005 року для читання вголос. 

Чудовий художник Микола Радлов придумав і намалював для дітей мудрі і в той же час забавні “Розповіді в картинках”. З моменту виходу в світ (1937) книга користувалася винятковим успіхом. У 1938 р. їй присудили другу премію на міжнародному конкурсі дитячої книги в Америці.

Ще одна весела книга в схожому форматі – це збірка гумористичних малюнків і віршів для дітей з архівних випусків журналу “Веселі картинки”. Назва журналу говорить сама за себе – маленьким дітям завжди подобаються забавні і веселі картинки, супроводжувані короткими дотепними написами.

У короткому діалозі “Лис і мишеня” Віталій Біанкі точно і просто пояснює взаємини цих звірів в природі. Чудовий художник Юрій Олексійович Васнецов створив яскравий, неповторний світ казкових образів, близький і зрозумілий кожній дитині

Ця зворушлива і правдива історія зі щасливим фіналом про самотню кішку буде однаково цікава і самим маленьким читачам, і дорослим шанувальникам унікальної поетичної прози Олександра Введенського. Книга чудово проілюстрована молодшим представником династії Мітуріча-Хлебнікових – художником Вірою Хлебниковой.

В Еріка Карла, відомого американського дитячого художника та письменника, багато пречудових книжок, але найвідоміша з усіх – “Дуже голодна гусениця”. У чому секрет успіху цієї книги? У яскравих, але дуже простих ілюстраціях автора, які може зрозуміти кожна двурічна дитина? У магічному перевтіленні гусениці у прекрасного метелика? У чарівній грі дитини у дні тижня? Відповідь не відома. Відомо тільки те, що наші діти з двох років і деколи й сьогодні із задоволенням пірнають у казковий світ, створений для них Еріком Карлом.

Що ж це за книжка така? Натиснути на кружечок? Подмухати? Дотримуйся кумедних вказівок – і побачиш, що буде…

Збірка простих історій про маленьке зайченя з завданнями для розвитку мовлення. Чомусь діткам дуже подобається. Є видання окремими книжечками.

Чудова казка англійської дитячої письменниці Беатриси Поттер, яка з дитинства любила тварин і вивчала їх все своє життя. В її казках реальне і вигадане з’єднуються просто і природно.

Найпопулярніша дитяча книжки Івана Малковича та Софії Ус в перекладі Катерини Ющенко! «Велике місто, маленький зайчик, або мед для мами» – це вражаюче красива у всіх сенсах дитяча казка, від якої ваш малюк буде в захваті. Ця книга має всі шанси стати його найулюбленішою, і довгий час обіцяє царювати на особистому книжкової полиці вашого чада. Причому заслужено, тому як добрий, повчальний текст легко сприймається і запам’ятовується, веселі персонажі цікаві і близькі кожній дитині, а від пригод маленького зайченя в великому місті і зовсім дух захоплює! Словом, читайте казку разом з малюком і насолоджуйтеся!

Сподіваємось, що ви знайшли щось нове та цікаве для вашого малюка. Приємного вам читання!