Настільні ігри в дорогу. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Людину роблять щасливою три речі: любов, цікава робота та можливість подорожувати.

Іван Бунін

Щоб подорож з дітками була легкою та приємною, минулого разу ми розповідали, які іграшки та розваги можна було б взяти з собою: “Чим розважити дитину в дорозі”,

Одним із варіантів приємного проведення часу в дорозі є настільні ігри. Підійдуть будь-які ігри з картками або дорожній варіант відомих ігор.

Наприклад, цікава гра Rory’s Story Cubes , яка вже багато років підкорює людей своєю простотою, ідеєю і отриманим результатом. Краса цієї гри в найпростіших правилах. Кидаємо 9 кубиків, групуємо їх по три, далі по картинкам на кубиках вигадуємо історію. Це і все правила! Кубики історій відмінний тренажер для розвитку уяви та розвитку мови для дитини, його комунікабельності та поповненні словникового запасу.

Чудовим варіантом є відома гра “Морській бій ” від Hasbro.

Розмістіть свої кораблі на власному ігровому полі і спробуйте вгадати, де розташував кораблі ваш противник. “Стріляйте” в його кораблі, називаючи координати мішеней, відзначайте попадання спеціальними гвоздиками. Потопите кораблі супротивника до того, як він потопить ваші – і ви переможець. Гра розділена на два закриваються планшета з фігурками кораблів і фіксацією фішок і фігурок. Всі деталі гри можуть зберігатися в планшетах.

Підійде для подорожі також гра на пояснення слів Аліас (Alias Junior Travel). Один гравуць повинен пояснити загадане на картці слово, а інший намагається відгадати. За відведений час потрібно вгадати якомога більше слів. За кожне правильно відгадане слово гравець, який намагається відгадати, отримує одне очко, за кожне пропущене слово або помилково загадане – мінус одне очко. За бажанням гравців слова можна пояснювати, показувати, малювати і т.д. Вибір способу залежить від ваших уподобань. Можна грати командами.

З логічних ігор можна взяти в дорогу для дівчат, наприклад, “Шоколадний тупик“. Одна з найпопулярніших ігор ThinkFun за принципом нагадує судоку і складається з красивих фішок, схожих на справжні цукерки. Незважаючи на всю красу та апетитність, гра досить складна і цікава. У кожній задачі потрібно правильно розставити на ігровому полі цукерки, так як було задумано творцями. Відмінно тренує навички дедукції і просторового мислення.

А для хлопчиків буде доречною, гра “Час пік“. Знаменита гра з 40 річною історією, яка завоювала купу нагород на різноманітних конкурсах настільних ігор і головоломок. Можливо ви про неї чули під назвою “Стоянка” або “Парковка”. Як би там не було, правила незмінні. Вам потрібно вивести автомобіль певного кольору з пробки, пересуваючи інші машини, щоб звільнити шлях для нього. Гра підходить для будь-якого віку. У комплекті 40 карток із завданнями різних складнощів – буде чим зайнятися і дітям, і їхнім батькам.

Ще одна цікава тактична гра для двох – “Калаха” . Найімовірніше, ця гра виникла в Африці. Археологи знаходили такі ігрові дошки в Африці і Азії, а також є зображення Калаха періоду Стародавнього Єгипту. Ця тактична гра на концентрацію уваги, виконана з дерева і в давнину називалася «бобової грою». Мета гри – накопичити на своєму полі (калах) якомога більше каменів.

І, звичайно ж, не забувайте про цілу низку магнітних дорожніх ігор від Smart Games. Відмінний спосіб зайнятий малюка в дорозі так, щоб він і розважався, і при цьому розвивався, та ще й батьків не відволікав! Ігри мають картонну підставу і магнітну дошку, яка легко поміститься в будь-який багаж і не займе багато місця.

Такі різноманітні ігри не дадуть вам занудьгувати і час мине непомітно!

Ще трішки про логічні ігри можна знайти в публікації “Гра триває.”