Найкращі рухливі ігри на свіжому повітрі. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Довгоочікувана весна вабить теплим сонечком та веселим співом птахів. Все більше часу хочеться проводити на вулиці, дихаючи на повні груди. А як приємно та легко навесні рухатись! А щоб Вам та діточкам було ще й цікаво, ми хочемо запропонувати декілька рухливих ігор.

Тихіше їдеш – далі будеш.

Ведучий стає біля стіни, повертаючись до всіх спиною, а інші діти стають на деякій відстані від нього. Ведучий каже: «Тихіше їдеш – далі будеш.» – діти починають бігти, намагаючись якомога раніше прибігти до стіни, біля якої стоїть ведучий, та доторкнутись до неї. Через кілька секунд ведучий вимовляє: «Стоп!» – діти перестають бігти і завмирають. Ведучий обертається і, якщо він побачив будь-який рух якогось гравця, той повертається на початок. Переможцем стає той, хто першим доторкнеться до стіни.

Рибалка та рибки

Перед початком цієї гри обирається ведучий. Всі діти стають у коло, а ведучий в центр зі скакалкою в руках. Він починає повільно обертати скакалку так, щоб та ковзала над землею, роблячи коло за колом саме під ногами гравців. Гравці підстрибують, намагаючись, щоб вона не зачепила когось із них. Гравець вважається “спійманим” у тому випадку, якщо скакалка торкнулася його. Гравці також не мають наближатися до ведучого, коли стрибають. Той, хто зачепить цю скакалку, стає в середину і відразу починає крутити скакалку, а колишній ведучий вже займає місце гравця.

Фарби

Спочатку вибирають ведучого. Ведучий в цій грі – чернець, та не простий, він приїхав за фарбами. Кожен гравець загадує свій колір і повідомляє про це іншим. Всі звуть ведучого, і він каже: 

– Я монах в синіх штанях, в червоній сорочці, приїхав на коняшко. 

Його запитують: 

– Навіщо? 

Він відповідає: – 

За фарбами. 

– Яку тобі фарбу? 

Монах називає колір. Якщо така фарба є – людина, яка загадала її, біжить до обумовленого місця (наприклад, до найближчого дерева) і повертається назад. Монах теж біжить туди, щоб повернутися раніше гравця і зайняти його місце. Якщо йому це вдалося, в грі з’являється новий чернець, а гравці загадують інші кольори.

Море хвилюється.

Спочатку обирають ведучого. Він зображує руками хвилі і каже:
– Море хвилюється раз.
Море хвилюється два.
Море хвилюється три.
Морська фігура, на місці завмри! 

Всі завмирають на місці та зображують будь-який предмет чи тварину. Згодом ведучий підходить до когось з гравців і торкається до нього «оживляючи» фігуру. Гравець починає рухатися, показує свій «образ» так, щоб ведучий вгадав, що за фігуру зображує гравець. Той, хто зобразить найменш схоже, стає ведучим і гра починається спочатку.

Хустинка

Ведучий отримує хустинку. Інші діти встають в широке коло. Чим менше гравців, тим більше повинна бути між ними відстань. Якщо ж в грі беруть участь багато народу, то вони можуть стояти майже «пліч-о-пліч». Ведучий знаходиться з зовнішньої сторони кола. Він обходить коло і непомітно кладе хустинку на плече одного з гравців. Після чого продовжує рух у тому ж напрямку. Гравець, помітивши в себе хустинку, повинен відразу бігти по зовнішній стороні кола в напрямку протилежному ведучому. Мета і того, і іншого – встигнути добігти першим і зайняти вільне місце. Той, хто не встиг, стає ведучим.

Нагадаємо, що для найменших ми пропонували ігри в одному з попередніх постів “Рухливі ігри для малюків.КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ”

Бажаємо вам цікавого дозвілля!

До речі, в дитячому садочку та дитячому центрі “Плекальня” наші дітки обожнюють грати в рухливі ігри на перервах та вільний час. Ми розуміємо, що це і фізична активність, і цікавий спосіб проведення часу, і розвиток спілкування та взаємодії . Ось, наприклад, як наші дітлахи перетворювались на бурульки та замети 🙂 . Замети виглядали особливо кумедно 😊