Математична гра для дошкільнят. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

Математика та логіка входять у світ дитини з ранніх років її життя. Малюк підростає і знання з цих предметів стають все більш необхідними: поскладати іграшки на поличку в певному порядку, підібрати одяг для ляльки відповідного розміру, допомогти мамі накрити на стіл відповідну кількість тарілок, чашок, виделок і так далі. Все це елементарна математична діяльність.

Зважаючи на цінність впливу елементарної математичної діяльності на розвиток особистості дошкільника,ми хочемо запропонувати гру для дорослого та дитини. А можливо до такої взаємодії залучаться старші брати чи сестри.

«Фруктово- ягідний компот»

На 10 картках у формі круга чи прямокутника намалювати: банан,грушу, яблуко, апельсин, полуницю ,малину- різними кольорами. На фруктах та ягодах можна написати різні цифри від 1 до 9. При чому, на одній картці яблуко може бути червоне з номером 5, на іншій – зелене з номером 8 і т.д. Це стосується і інших фруктів та ягід. Картки перевернуті малюнками донизу та складені докупи. Дорослий дає завдання:

-Шукаємо жовті.

Беручи по черзі по одній картці і перевертаючи її, потрібно якомога швидше знайти на своїй картці фрукти і ягоди жовтого кольору, назвати їх та показати пальчиком. Так само можна вивчати цифри. Наприклад: “Шукаємо 2”. Хто ,перевертаючи картку, знаходить 2 , показує та називає вголос першим, той перемагає. Надалі можна використати для вивчення складу числа.

Викладач:

Алла Миколаївна Сергієнко