Ігри для розвитку дрібної моторики. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

Витоки здібностей і обдарувань дітей знаходиться на кінчиках їхніх пальців.

В. А. Сухомлинський

То що ж таке – дрібна моторика рук, на що вона впливає, так як розвивати дрібну моторику рук у малюків?

Якщо вдатися до точного формулювання, то розвиток дрібної моторики – це здатність виконувати точні та скоординовані дії пальцями та китицями. Ці навички надалі знадобляться дитині у побуті та під час гри, під час малювання ти письма. Крім цього, тонкі рухи пальчиків впливають на формування та розвиток мовлення дитини, забезпечує достатній рівень пам’яті та уваги. Саме розвиток дрібної моторики впливає на загальний розвиток дитинки.

Тож, під час наших занять ми використовуємо безліч ігор і завдань, спрямованих на розвиток дрібної моторики: пальчикова гімнастика. ігри з мозаїкою, шнурівки, ігри з ґудзиками та намистинами, ігри з піском та  кінетичним піском, пазли, ігри з різними видами застібок тощо.

Ігри з мозаїкою.

Нанизування.

Ігри з піском та  кінетичним піском.

 

 

Ігри з різними видами застібок.

Плетіння.

Ігри з прищіпками, цвяхами тощо

 

До речі, більш за все діти люблять грати з крупами.

Отже, якщо ви не знаєте як ще розважити свою дитину під час канікул, пограйте в “Попелюшку”- просто змішайте у мисці різні крупи та попросіть перебрати до окремих ємностей, повірте, дитина буде захоплена цим процесом, а вам не доведеться спустошувати іграшкові магазини.

А зважаючи на користь, котру приносить такий вид діяльності, мачуха з однойменної казки вже не буде здаватися вам такою жахливою. 😉

Викладач:

Маргарита Олександрівна Грачова