“Es schneit” – зимова пісня в Маленькій школі. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

У Києві зима, нарешті, здає свої права! Але, як співається у відомій дитячій пісні, «это в городе –  тепло и сыро, а за городом – зима, зима, зима!» Тож у батьків поки що є можливість подарувати дітям задоволення від зимових радощів: прогулянок по мерехтливому снігу, що сяє на сонці, як коштовні самоцвіти, ліплення снігової баби, катання на санчатах, гри у сніжки. Саме про це співається у пісні найвідомішого у Німеччині автора дитячих пісень Рольфа Цуковскі «Йде сніг» («Es schneit»), яку виконали учні старшого відділення «Плекальні» під час вистави «Зимові витівки ворони».

Es schneit, es schneit,

kommt alle aus dem Haus!

Die Welt, die Welt

sieht wie gepudert aus.

Wir laufen durch die weiße Pracht

Und machen eine Schneeballschlacht.

Aus grau wird weiß,

aus laut wird leis.

Die Welt ist zugedeckt

und von der Frühlingsonne

ist sie wieder aufgeweckt.

Рольф Цуковскі є автором і тексту, і музики, і першим виконавцем власних пісень, а також продюсером дитячих вокальних колективів і автором творів, призначених для музичної терапії дітей з особливими потребами. Все своє життя він присвятив дитячий музиці і в цьому сенсі його діяльність – це унікальне мистецьке явище не тільки у рідній країні, а й в усій Європі.

Із 14 мільйонами проданих  дисків він очолює список найуспішніших митців Німеччини.  12 травня 2017 року країна урочисто відзначила його семидесятирічччя, а у грудні цього ж року – сорокарічний ювілей творчої діяльності.  Пісенний міст з логотипом «40 років музики Рольфа» тривав 10 місяців і простягнувся від німецько-польського кордону аж до східної Бельгії.

Завершився він у грудні гала-концертом у філармонії на Ельбі у Гамбурзі, романтичному місті на воді, так званій Північній Венеції, про що мріяв сам митець.

До вшанування Рольфа Цуковскі, митця зі щирим серцем, відкритим для дітей, долучилися і наші старші учні.

 

 

“Мене все більше і більше вражають молоді таланти, завдяки їм я можу сміливо дивитися у майбутнє творчості та культурного розмаїття світу.”

Рольф Цуковскі.

 

За мотивами пісень Цуковскі знято безліч різноманітних кліпів – веселих, життєрадісних, святкових, але також і філософсько-ліричних, зворушливих. Ось, наприклад, один з кліпів, на цей раз – жартівливий – “Різдвяна пекарня”.

Викладач:

Маріанна Юліївна Петренко