Дивовижне малювання! КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

Раді вітати на урочистій обідній зустрічі у найкращій в світі інфоїдальні “У Плекальні”! Так, саме урочистий обід, бо присвячений він найулюбленішому заняттю багатьох малюків – малюванню.

Сьогодні інфокухарі Плекальні приготували розповідь про те, як усе починалось та наскільки це цінно у дитячому сьогоденні.

Малювання з’явилось раніше людини. Ще тварини залишали різноманітні сліди на різних поверхнях, що передавали не тільки напрямок руху та дані про автора (сліди), а й переживання. Одного разу на півночі були знайдені подряпини у розщелині. Вчені здогадалися, що то була ведмедиця, яка впала і була засмучена настільки, що дряпала стіни. Коли з’явилися люди, вони почали малювати раніше ніж говорити словами. Було багато малюнків на стінах печер. До речі, сьогодні багато діточок також намагаються малювати на стінах та батьки вчасно пояснюють, що людство вже розвинулось до кращих полотен.

Через малюнок дитина пізнає не тільки світ, а й себе в ньому. Вивчає свої творчі можливості та старанно їх розвиває. Завдяки захопленню організм охоче напружується та граючи створює нові можливості. Так можемо бачити, що перші творіння частіше схожі на загальні форми типу хмарки або різнокольорові павутиння, сіточки та смужки. Коли малюк може намалювати коло це вже свідчить про те, що його можливості вийшли на новий рівень, і це стосується не тільки малювання, це свідчить про розвиток розуміння взагалі, наприклад, циклічності чи цілісності, звичайно, ще у початковому сенсі. Також, перші малюнки більш схематичні, а потім вже немов оживають і створюють динаміку, наповнюються почуттями.

Психологи дуже радять займатися з дітьми малюванням. Це допомагає рости, розвивати рухові здатності, логічне мислення та символічне уявлення і ще багато чим збагачуються здібності. Ну а батьки збагачуються новими шедеврами мистецтва та гарним настроєм всієї сім’ї. Важливо пам’ятати і про обережність. Гострі предмети можуть завдати шкоди, якщо без нагляду маленький митець захоче експериментувати з новими методиками.

Тож найголовніше, як на думку інфокухарів Плекальні, це задоволення від народження нових, яскравих, веселих, малюнків під акомпанементи сміху та компліментів.

Звичайно, на цьому місті повинен бути десерт! Продовжуючи тему, пропонуємо вам відео урок, який навчить створювати чарівні кульбабки

А крім цього, хочемо Вам запропонувати невеличкий огляд сторінок інтернету з описом нестандартних технік малювання:

Багато цікавого можна знайти у мережі Facebook.

Наприклад, в групі “Веселое обучение”  розповідають про малювання на фользі, використовуючи метод продавлювання. Завдяки якому, можна отримати, наприклад, таку чарівну картинку.

Сторінка  “Дитячий психолог” пропонує  чудову літню розвагу, а саме –  малювання тіней. Це чудовий спосіб не тільки розважитися, але й розвинути увагу, моторику,  сприйняти і вивчити закони фізики.

 

Група “Ассоциация Комплексной Коррекционной Помощи” розповідає про 5 простих чарівних технік дитячої творчості (монотипія, кляксографія, пуантилізм, набризк та граттаж) та малювання за допомогою щіток

Журнал “Мой ребенок” відібрав 20 різноманітних технік для нестандартного малювання. Тут є і малювання об’ємними фарбами, поролоном або  губками, сіллю, різнокольоровим клеєм… Якщо, навіть, ваша дитина не дуже любить малювати ці техніки подарують йому приємні враження і розкриють його творчий потенціал.

Ось такі  дерева намалювали за допомогою губок наші дітки на заняттях  в “Плекальні”.

 

 

І наостанок,  сайт “Практичные советы” має цілий розділ присвячений творчості з дітками. Дві дуже цікаві статті “10 идей необычного рисования для ваших детей” та “Креативное рисование для детей. Нетрадиционные техники.” Після попередніх статей здається, що вже неможливо вигадати ще якісь варіанти малювання, але ви помиляєтесь! Виявляється можна малювати скляними кульками, нитками, на льоду та льодом. І ще одна дуже проста техніка малювання, яка подобається дітям і може бути опанована навіть малюками – це малювання восковою крейдою та фарбами.

Взагалі, у нас в “Плекальні” діточки дуже полюбляють випробовувати різноманітні способи малювання. Звичайно, ще не всі техніки нами опановані, але ми продовжуємо експериментувати, тож і Вам радимо спробувати!

Трохи згодом, ми покажемо Вам декілька цікавих майстер-класів від наших вихованців. Тож слідкуйте за новинами від “Плекальні”!

Ми прощаємося до наступного корисного обіду у Плекальні! Натхнення вам! Пишіть про свої мистецькі уподобання!