Дружба з книжкою як ключик до самостійного читання. ЦІКАВИНКИ ВІД ПЛЕКАЛЬНІ.

   Батьки часто запитують, як заохотити дитину до навчання читанню? Але ж любов і мотивація до читання формується ще у ранньому віці дитинки, коли батьки читають малюку книжечку та разом розглядають яскраві ілюстрації. Саме читання вголос створює перший зв’язок між дитиною і книгою.

 

   А коли дитина стане дорослішою, підбирайте книжечки з невеличкими оповіданнями з продовженням і меншою кількість малюнків, ваш малюк буде з нетерпінням чекати на наступну зустріч з книжечкою, щоб поринути у наступну уявну подорож.  Ось саме тоді і виникає зацікавленність ще невідомими і загадковими знаками – буквами, та бажання дізнатися, що за ними криється. Саме цей інтерес і формує мотивацію до вивчення букв та формування початкових навичок читання.
    Але навіть коли ваш малюк  навчиться читати самостійно, не відмовляйте у проханні почитати книжечку разом, завжди знаходьте час для читання, інакше потім вже дитина буде відмовлятися слухати, а пізніше навчатися.

 

      Та головне, цей процес повинен приносити задоволення і вам, і маленькому читачеві. Для цього хочемо порадити деякі книжки для різного віку як для читання з батьками, так і для самостійного читання.

          

Для найменших:

 

Видавництво Ранок.

Серія “Були собі звірятка” 

Серія “Для маленької долоньки”

Для самостійного читання:

 

Видавництво Ранок

Серія “10 історій великим шрифтом” 

Серія “Казки-хвилинки” 

 

Для читання разом з батьками :

 Видавництво Ранок


Серія “Улюблена книга з дитинства” 

  Видавництво

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

 

   У наступній статті ми відкриємо секрет, як перетворити поки що важкий процес читання на веселу гру.

Автор :

  викладач грамоти та читання в “Крихітках” Маргарита Олександрівна Грачова.