Дітям про війну. КОРИСНИЙ ОБІД У ПЛЕКАЛЬНІ.

З травневими святами!
Дуже раді вітати вас знову, у нашій рубриці.
Звичайно, інфочарівники Плекальні, приготували цікаві подарунки – дуже корисні поради, як можна ще більше збагатити святковий час.
Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ми хочемо запропонувати вам добірку книжок для маленьких читачів та порадити музеї та заходи, котрі можуть їм дати уявлення про великий подвиг та велику трагедію нашого народу.
Список книг розташовуюється в алфавітному порядку за прізвищем автора.

Оповідання про війну:

Алексєєв С. П. , А. Гайдар, В. Голявкін,  Микола Магера, А. Мітяєв

Вірші про війну:

Олена Благініна, Валентин Берестов, Платон Воронько, Олесь Гончар,  Ліна Костенко, Самуїл Маршак, Микола Негода,  Марія Пригара, Василь Симоненко, Степан Щипачов.

Твори про війну:

Тірца Атар.  “Від війни плачуть.”

Е. Верейская. “Белая шубка.”

Любовь Воронкова. “Девочка из города.”

Юрий Герман. “Вот как это было.”

Виктор Голявкин. “Мой добрый папа.”

Крістіне Нестлінгер.  “Летіть, хрущі.”

Паустовский К. Г.  “Похождения жука-носорога.”

Романа Романишин, Андрій Лесів. “Війна, що змінила Рондо.”

И. Токмакова. “Сосны шумят.”

Що читати – вирішувати тільки вам, але хочеться згадати фразу української письменниці та журналістки Галини Вдовиченко:

Головне у дитячих книжках про війну, як на мене, це не батальні сцени і не героїчні вчинки, а фундамент загальнолюдських цінностей.

 

Досить традиційно, та від цього не менш цікаво, відвідувати музеї, присвячені мужності, патріотизму, героїзму та досягненням. Інфослужбовці  Плекальні виділили декілька найцікавіших.

Звичайно, першим на думку спадає меморіальний комплекс національного музею історії України у Другій світовій війні. Величезна територія з безліччю цікавенних експонатів. Є пізнавальні екскурсії та програми. Там легко можна провести весь день, відчуваючи свою причетність до захисту Батьківщини. Щоб дізнатися більше тисніть на посилання:

http://www.warmuseum.kiev.ua

Не менш цікавим буде відвідування Національного військово-історичного музею України, який розташовується в будинку офіцерів. Окрім виставок історичної та сучасної зброї, військової форми, прапорів та відзнак, на відміну від більшості музеїв Києва, в цьому музеї розповідається не лише про минуле, а й про сьогодення Збройних Сил України.

http://nvimu.com.ua/

Геройська слава відчувається, коли споглядаєш простори, де проходили справжні бойові дії, спрямовані на захист від ворога. Неподалік від Києва (Лютіж) є така можливість. Радимо відвідати Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році”. Деталі про військово-історичний музей дивіться на сайті:

http://battle-kyiv.org.ua


Неможливо не згадати прекрасне місце для душевного відпочинку, прогулянок, милування квітами та шанування тих,  хто все це захищав –  у Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику. Вам сподобається те, що побачите за цим посиланням:
http://www.korsun.ic.ck.ua


Ви вже мабуть звикли, що в інфодослідницькій Плекальні, завжди є щось особливе не десерт. Вгадали. Як же свято без сюрпризів. Насолоджуйтесь передчуттям! До вашої уваги, реальне переживання військових ситуацій, у масштабній реконструкції зіткнення армій. Військово-Історичний Фестиваль “Перемога.UA”.  Карти та паролі у пана Фейсбука:
https://www.facebook.com/events/1885492698407537


Загін відчайдушних інфобійців за ваш настрій, від усієї армії Плекальні, висловлює пошану ветеранам!  Бажаємо миру, злагоди, дружби та підтримки з невеличким надлишком, щоб допомагати іншим!

До наступної зустрічі, за корисним обідом!