Чому діти не хочуть просити вибачення. “ПО СЕКРЕТУ” від психолога.

«ПО СЕКРЕТУ» сьогодні Вам розповім, чому ДІТИ не хочуть просити вибачення! Це важливе для дорослих «Вибачся!», як показник усвідомленого неправильного вчинку, для дитини насправді звучить як покарання! До 7 років ДИТИНА ще не розуміє значення «Вибач, я більше так не буду», оскільки наперед знає, що «буде!». В таких ситуаціях корисніше буде для ДИТИНИ зрозуміти, як можна було вчинити інакше!

Тому спробуємо поступово знайомити з ввічливим словом «Вибач». ДИТИНА спостерігає за батьками повсякчас і наслідує абсолютно все! Тому, переше знайомство з «Вибач» саме з вуст батьків! Якщо Ви вибачаєтесь в сім`ї і ДИТИНА це чує, для неї буде більш зрозумілим, чому її теж змушують це робити! Обов`язково, після слова «Вибач» треба озвучити за що, вибачаєтеся і що Ви більше намагатиметесь не робити. Якщо в сім`ї не просять вибачення, то в дитячому колективі ДИТИНІ буде складніше зрозуміти, чому за відстоювання своїх інтересів треба вибачатися. Великого значнння також має, чи просите Ви вибачення у ДИТИНИ, якщо, наприклад, ненароком зробили їй боляче? І чи пояснюєте своє вибачення!?


Наступним кроком буде знайомство через цікаві історії, казки, мультики (з коментуванням), де герої усвідомлюють неправильні вчинки і вибачаються. І останній крок, якщо Ви будете говорити про свої почуття, коли Вам роблять неприємно і почуття, коли за це вибачаються!


І пам’ятайте, якщо ДИТИНА, відмовляється вибачатися, це не означає, що вона Вас не слухає, просто вона оцінює ситуацію з своєї точки зору! І буває так, що дитині соромно за свій вчинок, що ладна крізь землю провалитись, а тут ще «Ану, вибачся!» Тож, «Вибачте, й мене, що давненько Вам не писала! 😊😉


Ваш психолог, Тетяна Костенко.